«Героїка» розпочинає співпрацю із Українським культурним фондом


Станом на 5 грудня на сайті «Імена самостійної України» доступно для ознайомлення 14 014 облікових карток.

2020-12-05

Благодійний фонд «Героїка» підписав договір про одержання гранту від Українського культурного фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

Ми сподіваємось, що за допомогою УКФ нам вдасться суттєво розвинути проєкт «Імена самостійної України». Зокрема, ми плануємо:

1.       Внести до нашої бази даних сотні нових імен козаків, старшин, урядовців, духовенства і сестер-жалібниць Армії УНР.

2.       Доповнити вже наявні облікові картки тисячами нових фактів з архівних документів.

3.       Завантажити кілька тисяч сторінок зі списків дивізій, реєстраційних карток, нагородних листів тощо.

4.       Створити кілька нових карт, що пояснюють бойові дії Армії УНР та розмістити ці карти на нашому сайті.

5.       Адаптувати сайт для перегляду на смартфонах, планшетах та ноутбуках. Покращити видачу в пошуковиках і просунути проєкт у соціальних мережах.

6.       Вдосконалити геоінформаційний блок – передбачити можливість переходу з облікової картки особи на карту із зазначенням місця поховання.

7.       Здійснити огляд пам’ятників та місць поховань вояків Армії УНР на території України, нанести ці об’єкти на нашу карту.

8.       Створити особистий кабінет користувача, за допомогою якого можна буде оперативно відстежувати всі оновлення в облікових картках, які цікавлять відвідувачів сайту. Більше не потрібно буде кожного разу шукати картку особи і перевіряти, чи з’явилось там щось нове. Користувач автоматично одержуватиме сповіщення про новинки.

9.       Відреставрувати цифрові копії архівних світлин та розмістити їх в облікових картках, а також у розділі «Міжба».

10.    Здійснити коректуру великого масиву текстів (вичитку на наявність помилок).

Ми вже маємо перші результати співпраці із Українським культурним фондом. Лише за перших 10 днів з моменту підписання договору про одержання гранту «Культура в часи кризи: інституційна підтримка», база даних збільшилася на 423 нових імені, завантажено 280 сторінок документів про 140 вояків. Станом на 5 грудня на сайті «Імена самостійної України» доступно для ознайомлення 14 014 облікових карток.  

P.S. Ілюстративна світлина з архіву «Героїки». Хорунжий 2-го кінного Запорізького полку Окремої кінної дивізії Армії УНР Михайло Бесіда-Беседін (стоїть схрестивши руки) в родинному колі. Польща, 1920-1930 роки.