Камінь для пам’ятника воякам Армії УНР перевезено на Хмельниччину


Вчора ми здійснили перевезення пісковика, видобутого з кар’єру у м. Ямпіль на Вінниччині до районного центру Красилів на Хмельниччині. Загальний обсяг каменю – майже 6 м3, вага – 2,5 тони.

2021-04-03

«Героїка» продовжує підготовку до спорудження пам’ятника воякам Армії УНР у с. Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області. Нами полагоджено окремі логістичні питання щодо проживання майстра за місцем спорудження пам’ятника, проведено перемовини із представниками місцевої влади та прихильниками «Героїки» в означеному районі на предмет сприяння в реалізації проєкту.

Вчора ми здійснили перевезення пісковика, видобутого з кар’єру у м. Ямпіль на Вінниччині до районного центру Красилів на Хмельниччині. Загальний обсяг каменю – майже 6 м3, вага – 2,5 тони. Весь камінь нарізаний плитами, згідно специфікації, підготовленої нашим майстром Олегом Собченком.

Давні друзі і постійні жертводавці із акціонерного товариства «Оболонь» безкоштовно надали майданчик із охороною, на якому ми розмістили палети із пісковиком. Перший етап будівництва заплановано на кінець квітня.

Влітку 1920 р. більшовицькі війська атакували запасові бригади Армії УНР, що перебували у селах Великі та Малі Зозулинці. Хоча українці поставили рішучий спротив, все ж понесли великі втрати. Під час одного з таких боїв, що розгорнувся безпосередньо у Великих Зозулинцях 7 липня 1920 року, до більшовицького полону потрапили козаки та старшини з 6-ї Запасової стрілецької бригади Армії УНР. Після відмови перейти на службу до ворога червоноармійці пограбували полонених і стратили їх. Хорунжому 6-ї Запасової стрілецької бригади Кобилянському, який дістав вогнепальне поранення і поранення від удару списом, вдалось врятуватися з-під розстрілу через раптову атаку 13-ї дивізії Війська Польського, що повела наступ на Великі Зозулинці.

Обставини страти українських полонених були докладно описані Кобилянським командиру бригади полковнику Гнату Порохівському і невдовзі знайшли відображення у рапорті комбрига на ім’я командувача запасовими частинами Армії УНР.

У жовтні 2018 р. року співробітниками КП Львівської обласної ради “Доля”, на замовлення Українського інституту національної пам’яті, була досліджена поховальна яма на території села Великі Зозулинці, що на Хмельниччині. У ямі були виявлені останки 26-ти людей зі слідами насильницької смерті. Характер розташування останків підтвердив свідчення історичних джерел та місцевих старожилів. 11 грудня 2018 року у Великих Зозулинцях українських вояків перепоховали за християнським звичаєм та з військовими почестями.

 

Зробити пожертву на спорудження пам’ятника можна за реквізитами:

————————————————

ПриватБанк: 4149 6090 0301 3192, Цюпка Наталя Романівна

————————————————

Найменування юр. особи: Благодійна організація «Благодійний фонд «Героїка»

Код ЄДРПОУ: 38697076

Валюта рахунку: UAH

№ рахунку: UA343510050000026005602566300

Назва банку: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»

МФО (код банку): 351005

Призначення платежу: Благодійний внесок

————————————————

PayPal: heroic.spirit@gmail.com

————————————————

Patreon: https://www.patreon.com/heroyika