В Україні відзначили 101-у річницю визволення Києва від більшовиків


Урочисті заходи відбулись біля пам’ятника «Старшинам Армії УНР – уродженцям міста Києва», що на подвір’ї храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» (вул. Маршала Малиновського, 6-а ) та на могилі вояків Війська Польського на Байковому цвинтарі.

2021-05-10

У Києві згадали польсько-українське братерство зброї та відзначили 101-шу річницю звільнення столиці від Червоної армії.

Урочисті заходи відбулись біля пам’ятника «Старшинам Армії УНР – уродженцям міста Києва», що на подвір’ї храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» (вул. Маршала Малиновського, 6-а ) та на могилі вояків Війська Польського на Байковому цвинтарі. На обох локаціях почесну варту несли Збройні Сили України та військово-історичні реконструктори в одностроях Армії УНР та Війська Польського.



«Ми радіємо, що пам’ятник воякам Армії УНР, який з’явився на Оболоні з ініціативи «Героїки» ще у 2011 році, збирає довкола себе громадськість, представників органів влади, Збройні Сили України. Ми згадуємо 6-ту Січову стрілецьку дивізію Армії УНР, згадуємо союзне польське військо та спільні боротьбу проти московських окупантів. Шкодую, що урочистості були проігноровані посольством Республіки Польща. Польсько-українські взаємини переживають не найкращі часи і такі заходи мали б відсунути вбік політику і спонукати нас згадати про братерство зброї, про наші спільні перемоги», – прокоментував член правління «Героїки» Андрій Ковальов.

Віддати шану воякам Армії УНР та Війська Польського прибули представники Збройних Сил України, Українського інституту національної пам’яті, Державної служби з етнополітики та свободи совісті, представники громадськості, православне та римо-католицьке духовенство.

В ніч із 21 на 22 квітня 1920 року у Варшаві був укладений договір між Польською державою та Українською Народною Республікою про спільну боротьбу проти більшовиків. Невдовзі після підписання угоди почалися активні бойові дії проти Червоної армії, полякам та українцям вдалось звільнити значні території на правому березі Дніпра і 8 травня увійти до Києва. Вже 9 травня на Хрещатику відбувся урочистий польсько-український парад.



Світлини Костянтина Поліщука