Завантажено понад 150 персональних документів визначних старшин Армії УНР

Йдеться про документи вояків, які, передусім, служили у штабі Дієвої армії УНР, дістали підвищення у рангах за бойові заслуги, виявили себе талановитими командирами.

Опубліковано -

Стараннями працівників Національного військово-історичного музею України, з яким у 2020 році «Героїка» підписала меморандум про співробітництво, портал «Імена самостійної України» поповнився новими матеріалами. В облікові картки вдалось завантажити понад 150 персональних документів визначних старшин Армії УНР, що зберігаються у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

Йдеться про документи вояків, які, передусім, служили у штабі Дієвої армії УНР, дістали підвищення у рангах за бойові заслуги, виявили себе талановитими командирами. Особливо хочемо відзначити, що вдалося знайти персональні документи директора військово-історичного музею УНР та начальника інформаційного відділу штабу Дієвої армії УНР ОлександраБлагодіра (на фото ліворуч). Завдяки ним було встановлено дату та місце народження О. Благодіра. Серед тих, чиї документи розміщено останнім часом на порталі, є військові і з цікавими фахами. Наприклад, хорунжий Домет Олянчин, який був помічником редактора часопису «Козацька Думка» — друкованого органу Армії УНР.

Фотокопіювання документів в архівах здійснює працівник музею Дмитро Махтаров, технічну обробку файлів — Микола Івко та Олександр Шемеляк, розміщує на сайті — Дарина Арабська.